Hydroláty & éterické oleje

Florihana

Hydratace vaší pleti v té nejpřirozenější podobě. Čisté hydroláty značky Florihana jsou v BIO kvalitě, bez konzervantů, bez alkoholu a mají pro pleť prospěšné, mírně kyselé pH. Získávají se destilací ekologicky pěstovaných nebo divoce rostoucích rostlin. Díky speciálnímu destilačnímu procesu a vysokému extrakčnímu poměru obsahují hydroláty značky Florihana významný podíl aromatických molekul, zachovávají jedinečné vlastnosti rostliny a delikátní vůni. 

Hydrolát růže damašská BIO 200 ml

Čerstvý hydrolát z růže damašské (Rosa damascena) je 100% čistý bez konzervantů a certifikovaný BIO. Získává se destilací květů. Hydrolát je klasifikován jako přírodní aroma.

Růže damašská též růže damascénská je hybridní druh rodu růže původem ze Středního východu. Jedna z nejstarších růží se dnes pěstuje především pro svou jedinečnou vůni, která je ceněná v parfémářství.  Učí nás milovat sami sebe, otevírá srdeční čakru pomáhá při komunikaci a důvěře.

Hydrolát z růže damašské tonizuje, osvěžuje, zklidňuje a zjemňuje pleť. Je vhodný pro všechny typy pleti, zvláště pro citlivou, suchou, zralou a dětskou. Blahodárně působí na pleť se sklonem k zarudnutí a zánětům. 

340 Kč  

Hydrolát levandule divoká BIO  200 ml

Čerstvý hydrolát z divoce rostoucí levandule (Lavandula angustifolia) je 100% čistý bez konzervantů a certifikovaný BIO. Získává se destilací kvetoucí natě. Hydrolát je klasifikován jako přírodní aroma.

Symbol klidu a čistoty. Levandule úzkolistá původem ze západního Středomoří byla tradičně používána od starověku Římany v lidovém léčitelství stejně jako v termálních lázních. Botanický název je odvozen z latinského slova "lavare", což znamená umývat se. Přivolává spánek, napomáhá ke zklidnění po psychickém vypětí.

Divoce rostoucí levandule se sklízí každý rok ručně vysoko v horách v Provence ve výšce 1450 m.n.m.. Hydrolát z levadule vysokohorské čistí a tonizuje všechny typy pleti včetně dětské. Ideální je zejména pro normální, smíšenou, citlivou a zralou pleť. Osvěžuje, regeneruje a zklidňuje pokožku po opalování nebo holení. Své uplatnění nachází v produktech určených pro péči o vlasy. Podporuje příjemný pocit klidu a relaxace před usnutím.

260 Kč  

Hydrolát neroli - pomerančový květ BIO 200 ml

Čerstvý hydrolát z neroli (Citrus aurantinum) je 100% čistý bez konzervantů a certifikovaný BIO (USDA, JAS, Ecocert). Získává se destilací květů. Hydrolát je klasifikován jako přírodní aroma.

Pomerančovník hořký známý také jako sevillský pomeranč je stálezelený subtropický strom, jehož bílé květy vynikají omamnou vůní. V 17. století zpopularizovala vůni Anne-Marie de la Trémoille, princezna z Neroly, kdy ji používala k parfémování rukavic, oblečení a do koupele. Snižuje nervové napětí, úzkost, zármutek, nespavost. Zlepšuje koncentraci, harmonizuje, uzemňuje emoce. Dodává sílu, klid, přináší naději a radost.

Hydrolát z neroli z květů hořkého pomerančovníku regeneruje všechny typy pleti včetně dětské. Své uplatnění nachází jako ingredience pleťového tonika pro normální, smíšenou, citlivou, suchou a zralou pokožku. Používá se jako přísada kosmetiky, která zklidňuje podrážděnou pokožku. Příznivě působí při stresu a zmírňuje nervové napětí.

295 Kč 

Hydrolát zelený čaj BIO 200 ml

Čerstvý hydrolát ze zeleného čaje (Camellia sinensis) je 100% čistý bez konzervantů a certifikovaný BIO (USDA, JAS, Ecocert). Získává se destilací při nízké teplotě z listů. Hydrolát je klasifikován jako přírodní aroma. Lze jej použít jako ingredienci zklidňujícího tonika pro všechny typy pleti. 

Hydrolát ze zeleného čaje je vyroben destilací ze sušených lístků. Lístky byly sklizeny v srdci jihozápadní čínské provincie Jün-nan, kde se střídají zasněžené vrcholky hor, terasovitá rýžová pole a jezera.

Hydrolát je vhodný jako ingredience zklidňujícího a čistícího pleťového tonika pro všechny typy pleti, zvláště pro suchou, citlivou, smíšenou, problematickou a zralou pleť. Blahodárně působí na podrážděnou pokožku. Používá se jako součást produktů, které podporují kožní mikrocirkulaci. Je známý jako přísada kosmetiky s antioxidačními a regeneračními účinky.

260 Kč


Hydrolát chrpa BIO 200 ml

Čerstvý hydrolát z chrpy (Centaurea cyanus) je 100% čistý bez konzervantů a certifikovaný BIO. Získává se destilací květů. Hydrolát je klasifikován jako přírodní aroma.

Chrpa modrá původem z jihovýchodní Evropy je jednoletá léčivá bylina z čeledi hvězdnicovitých, která vyniká nebesky modrými květy s purpurovým středem.

Hydrolát z chrpy má příjemnou bylinnou vůni se sladce květinovými podtóny. Používá se v kosmetických produktech, které tiší pocit unavených očí po dlouhé práci na počítači. Kosmetika s hydrolátem z chrpy tonizuje, osvěžuje a čistí všechny typy pleti včetně dětské. Zejména je vhodná pro citlivou, suchou pokožku a pleť se sklonem k zarudnutí a zánětům. 

260 Kč


Hydrolát verbena citronová BIO 200 ml

Čerstvý hydrolát z verbeny citronové (Lippia citriodora) je 100% čistý bez konzervantů a certifikovaný BIO. Získává se destilací listů. Hydrolát je klasifikován jako přírodní aroma. 

Verbena citronová též Aloisie je okrasný siličnatý keř z čeledi sporýšovitých. Má světle zelené listy, které po rozemnutí vydávají svěží a intenzivní citrusovou vůni. Rostlina původem z Jižní Ameriky, která byla do Evropy přivezena v 17. století, se poté začala pěstovat ve Středomoří.

Hydrolát z verbeny citronové se používá jako součást pleťového tonika, které čistí, zjemňuje a zklidňuje pokožku. Zejména pečuje o normální, smíšenou a citlivou pleť. Používá se jako aktivní ingredience pro produkty proti celulitidě a striím. Podporuje normální funkci dýchacího systému a příznivě působí při nervovém napětí.

260 Kč

Hydroláty lze aplikovat přímo na pokožku bez nutnosti dalšího ředění. Díky svému harmonickému působení a složení jsou vhodné pro kojence, těhotné ženy a seniory. Paleta jejich použití je nesmírně rozmanitá od kosmetiky přes inhalace až po využití jako přírodní aroma. 


Lahvička s rozprašovačem (30ml)

Nejjemnější mlha, praktická velikost, skvělý design a kvalitní silné sklo to jsou přednosti lahvičky s logem Aroma ateliéru.

120 Kč


Éterický olej Citrón BIO 15 g (17,86ml)

Éterický olej citrón (Citrus limon) má 100% přírodní původ. Získává se mechanickým procesem za studena z oplodí. Je certifikovaný BIO, klasifikovaný jako přírodní aroma a HEBBD (botanicky a biochemicky definovaný éterický olej). Příznivě působí na dýchací systém. Pročišťuje, osvěžuje, stimuluje a energizuje. Harmonizuje psychiku, zmírňuje emoční napětí. Je vhodný jako ingredience pro kosmetiku v péči o mastnou a problematickou pleť. 

250 Kč

Éterický olej Máta peprná BIO 15 g (16,67ml)

Éterický olej z máty peprné harmonizuje psychiku a je vhodný při duševní únavě. Stimuluje, pročišťuje a osvěžuje mysl. Dodává energii, sílu a odvahu. Motivuje. Zlepšuje výkonost, pamět a napomáhá soustředění. Snižuje stres, letargii, apatii a nervové napětí při stavech vyčerpání a přepracovanosti. Je vhodný jako ingredience produktů pro zmírnění migrény způsobené úzkostí. Pomáhá při cestovní nevolnosti. Povzbuzuje při nechutí ke cvičení, podporuje při omezených komunikačních schopnostech, nízkém sebevědomí. Podporuje nové nápady a kreativitu. Příznivě působí na oběhový a dýchací systém. Posiluje dýchací cesty při nachladnutí, podporuje uvolnění hlenů a dýchání při ucpaném nosu. Napomáhá vykašlávání.

450 Kč

Chyby v textu vyhrazeny. Ceny jsou jednotné s distributorem.